Dobry spedytor poszukiwany

Załóżmy, że jesteśmy producentami mebli. Robimy fantastyczne krzesła po bardzo atrakcyjnych cenach. Zainteresowana nimi jest pewna duża zagraniczna sieć hoteli. Nikt nie składa zamówienia w ciemno, więc nasz klient chciałby zobaczyć próbkę wybranych wyrobów stolarskich. Trzeba je zatem dostarczyć za granicę. Jednym z rozwiązań może być firma kurierska, jednak obawiamy się, że delikatny towar może zostać uszkodzony w przeładunkach. Jak zatem rozwiązać ten transportowy problem?
Odpowiedzią może być zlecenie sprawy przedsiębiorstwu spedycyjnemu. Pracujące tam osoby na pewno doradzą optymalne rozwiązanie. Ze względu na to, że towar do przewiezienia nie zajmuje wiele miejsca, wynajęcie samochodu dostawczego byłoby niepotrzebną stratą pieniędzy. Spedytor na wyspecjalizowanych platformach może odnaleźć samochód, który posiada wolną przestrzeń ładunkową i będzie jechał w interesującym nas kierunku we właściwym terminie. Następnie uzgodni cenę przewozu z naszą firmą i przewoźnikiem i będzie czuwał nad całym procesem transportu krzeseł aż do momentu rozładunku.
Powyższe rozwiązanie ma dla wiele zalet. Przede wszystkim nie musimy uczyć się poruszania w skomplikowanym środowisku transportowym i możemy cały czas i energię poświęcić na wytwarzanie coraz to lepszych krzeseł i poszukiwanie rynków zbytu. Nie tracimy pieniędzy na nieekonomiczne rozwiązania transportowe, w dodatku zyskujemy pewność, że nad dowozem naszego towaru do wymagającego klienta czuwa specjalista, a wysłany towar klient otrzyma w stanie nienaruszonym.